• Büyük OSB Mahallesi Dilaver Balbay Bulvarı No: 4/3 Korgun/ÇANKIRI

Başkanın Mesajı - Çankırı Korgun OSB

 

 

Çankırı ilinin en eski Organize Sanayi Bölgesi olan ve 30/01/1977 tarih, 7/13037 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Çankırı İl Özel İdaresi, Çankırı Belediyesi, Korgun İlçe Belediyesinin müşterek katılımıyla kurulan Korgun OSB’miz 1984 yılında altyapı çalışmalarına başlamış ve 1993 yılından itibaren de 73 hektarlık bir alanda sanayileşmeye başlamış ve  bugün Çankırı-Korgun  Organize Sanayi Bölgesi olarak faaliyetine devam etmektedir. Sanayinin geliştirilmesinde önemli yol kateden Organize Sanayi Bölgemiz, Karma OSB olarak çeşitli sektörlerde üretim yapan  yatırımcıları ve insan gücü ile öncelikle Türkiye’de olmak üzere dünya çapında pazarlarda marka bir  Organize Sanayi Bölgesi olma hedefindedir.

Bilgi ve teknolojiyi, sahip olduğumuz tüm kaynakları daha üst seviyeye taşıyarak, bunları yatırımcılarımız için kullanmak, kendimiz ve ülkemizin sürekliliği adına farklılıklara emin adımlar atmak gayreti ile kalıcı başarılar sağlamaya gayret gösteriyoruz.

İç Anadolu Bölgesinde Çankırı şehir merkezine 20 km mesafede, Esenboğa Havalimanı’na 125 km, uluslararası karayolu olan E-80(D100)’e 30 km uzaklıkta bulunan ve kolay ulaşım imkânlarının ortasında kalan 63,10 hektarlık alana sahip Organize Sanayi Bölgemizin hizmet sunumunda; kaliteli ve kesintisiz elektrik, doğal gaz, su, ortak arıtma tesisi, telekomünikasyon, güvenlik, sağlık, yangın güvenliği ( belediyemiz desteği ile) ve işgücü kaynağı vb. hizmetlerinin tamamının en yüksek seviyede sunulması öncelikli görevlerimizden olmuştur.

Katılımcılarımız ile faaliyet alanlarımızdaki tüm süreçlerimizde öncelikle iş ve tesis güvenliğine odaklanmayı yüksek düzeyde güvenlik standartlarını sağlamayı hedef edindik.

İnsana, çevreye ve yasalara saygıyı ön planda tutarak, hizmet etiği kuralları içinde hareket etmeyi temel gereklilik olarak benimsiyor, tüm çalışmalarımızda dürüst, şeffaf, adil ve sorumluluk bilinci ile işimize odaklanıyoruz.

Bölgemiz içinde ve bulunduğumuz coğrafyada mesleki eğitimi destekliyoruz.

Ülke ekonomi ve istihdamına kaliteli ve pozitif katma değer sağlayacağını düşündüğümüz ürünler üreterek sanayimizin gelişimindeki her aşamada heyecan ve gururla bulunmayı diliyoruz.

Murat FİLİZ
Yönetim Kurulu Başkanı